Design Kitchen In Da House

Design Kitchen In Da House

Rational, the international brand of AYT Home, is augmenting the level of design, material and functionality with its new kitchen series. We’re talking about the Floo kitchens by the famous designer Karim Rashid. These designs satisfy the classical perception as well as providing a modern living space.

AYT Home’un uluslararası markası Rational yeni bir mutfak serisiyle tasarım, materyal ve işlevselliğin düzeyini artırıyor. ünlü tasarımcı Karim Rashid’in Floo mutfaklarından bahsediyoruz. Bu tasarımlar hem klasik algıyı tatmin ediyor, hem de çağdaş bir yaşam alanı sunuyor.

 

THE NEW PASSION

Imagine a bag bothmodern and classic. Salvatore Ferragamo’s Soft Sofia Bag is what you’re looking for.

Bir çanta düşünün, hem klasik hem modern olsun. Salvatore Ferragamo’nun Soft Sofia Bag’i tam aradığınız şey.

THINGS CHANGE

Lanvin’s new designer Bushra Jarrar redraws the borders of the brand. The S/S 2017 collection showcased the new image of Lanvin women.

Lanvin’in yeni tasarımcısı Bushra Jarrar, 2017 İlkbahar/Yaz koleksiyonuyla Lanvin kadınını güncelledi.

LIFESTYLE GOALS

This sculpture-like structure is actually a barbecue, but also a design object that promises a certain lifestyle. Made by oFYR.

Bu heykelimsi yapı aslında bir barbekü ama aynı zamanda belirli bir yaşam biçimi vaat eden bir tasarım ürünü. OFYR yapmış.

BALENCIAGA BLUE

Balenciaga interpreted IKEA’s blue shopping bag. The design reminds us the potent cultural power of fashion, despite myriad jibes about it.

Balenciaga IKEA’nın mavi çantasını yorumladı. üzerine yapılan sayısız espri bir yana, bize modanın kültürel gücünü hatırlatıyor.

Tolga ÖZTÜRK