Flower Garden

Flower Garden

The harbingers of warm seasons, flowers once again enchant and encounter us with their natural states. In short, it’s time for flowers to bloom!

Sloganların Yükselişi
Yeni sezonda politik ve protestocu kimliğinden sıyrılan sloganlar, moda devlerinin aktivist tavrını ortaya koyarken, bizler için de birer ifade aracı haline geldi.

Rise Of The Slogans
Having shed their political and protesting identity in the new season, slogans became a means of expression for us, as well as declaring the activist spirit of the fashion giants.

Brave heart
Sezonun ana sorusu; “Ne kadar cesursun?” Zira geçtiğimiz sezon değişime uğrayan Boudoir kodları, bu kez daha cesur ve cüratkar haliyle yeniden yazılıyor. Şimdi iyi düşünün; transparan detaylar ve büstiyerinizle sokağın tozunu attırmaya hazır mısınız?

Braveheart
Main question of the season: “How brave are you?” The Boudoir codes, having changed in the past season, are now being rewritten braver and more daringly. Think it through, are you ready to sweep the streets with your bustier and pieces with transparent details?

Cut out
Klasik dekolteleri bir kenara bırakıyoruz. kıyafetlerin üzerine atılmış rastgele kesikler, sokak stilinin rahatlığından couture’ün ağır başlılığına kadar her tarzda seksapelitenin yeni yorumu.

Cut out
We set aside the classic cleavages. Random cuts on outfits, due to their casual comfort of street styles, as well as their level-headedness of couture, are the new take on sex appeal in all forms.

Tolga ÖZTÜRK